Zaměřeno na technologie: Bystronic vydává digitální časopis Naratek

Zaměřeno na technologie: Bystronic vydává digitální časopis Naratek

Leden 2020

Za každou novou technologií stojí nějaký příběh. Digitální časopis Naratek se zaměřuje právě na sdílení těchto příběhů nečekaným a vizuálně zajímavým způsobem. Iniciátor dvojjazyčné platformy, švýcarská společnost Bystronic, se vědomě rozhodla zůstat v pozadí za těmito příběhy.

Každá technologie je postavena zejména na práci lidí a Naratek vypráví jejich příběhy. Představuje tak nové technologie a jejich tvůrce, vysvětluje inovace a kriticky zkoumá trendy. Zkrátka: Naratek už dnes přemýšlí jaký bude svět zítra.

 „Zaměřujeme se na témata, která sledujeme z profesního zájmu a osobní zvědavosti. Značka Bystronic záměrně nestojí v popředí, “říká Jean-Pierre Neuhaus, ředitel komunikace společnosti Bystronic Group. "Naratek je znalostní platforma, která oslovuje nejen naše zákazníky, ale také každého, kdo se o svět budoucnosti zajímá."

Illustration vegetable meat

Konstruktivní žurnalistika pro technické nadšence

Naratek nahlíží I za hranice průmyslového odvětví, ve kterém Bystronic působí. Umění, věda, společnost a technologie - všude se zkoumají nová řešení a představují se nové perspektivy tak, aby inspirovaly čtenáře. Renomovaní odborníci, ale také vědci a vizionáři příští generace, mají příležitost podělit se o své postřehy.

Současné názory na inovativní technologie oscilují mezi nadšením a pesimismem: Zatímco někteří mají slepou víru v pokrok, jiní zpochybňují dominanci technických gigantů. Posláním Narateku je zprostředkovat mezi těmito dvěma názory „konstruktivní žurnalistiku“, tzn. přístup, který vyzdvihujue možné příležitosti a řešení, ale také technologický pokrok kriticky zkoumá.

Naratek proniká do podstaty věcí

Platforma je dvojjazyčná: Všechny články jsou publikovány v němčině a angličtině. Redakční tým složený z osmi lidí pravidelně vydává novinky, videa, rozhovory a zprávy. Novinářský obsah je doplněn o příspěvky nezávislých novinářů.

Prohlášení o ochraně osobních údajů

Webová stránka Bystronic používá externí komponenty, které mohou být použity ke shromažďování dat týkajících se vašeho chování a poskytování funkcí sociálních médií.  Prohlášení o ochraně osobních údajů